Wylicytuj grę ze swoją ulubioną Gwiazdą
w Live Cam Escape Room i wesprzyj
Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Co roku jako Let Me Out, ogólnopolska sieć escape roomów, wspieraliśmy WOŚP przekazując cały przychód z finałowej niedzieli Orkiestrze. W tym roku w wyniku wprowadzonych przez rząd obostrzeń nasze pokoje zagadek pozostają zamknięte. Musieliśmy więc znaleźć inny sposób na wsparcie akcji.

Podczas wiosennego lockdownu wymyśliliśmy jak przenieść nasze pokoje do Internetu. I właśnie w tej formule, przy udziale znanych i lubianych, możesz zagrać u nas i wesprzeć zbiórkę!

To niepowtarzalna okazja, żeby zagrać w escape roomie z ulubioną gwiazdą. Licytowane gry odbędą się w formule Live Cam Escape, czyli zostaną przeprowadzone w fizycznych pokojach z udziałem Mistrza Gry, a gracze (Gwiazda, zwycięzca aukcji i zaproszeni przez niego goście) dołączą do niej przez Internet i wspólnie jako grupa będą rozwiązywać zagadki. Godzinka w escape roomie ze stand-uperem albo ulubionym aktorem? Taka okazja już się nie powtórzy!

Do zakończenia licytacji zostało:

Aleksandra Popławska

 

Pokój gry: Sherlock Holmes

Kabaret Smile

 

Pokój gry: Sherlock Holmes

Marcin Wójcik
kabaret Ani Mru-Mru

Pokój gry: Psychiatryk

Przemysław Sadowski

 

Pokój gry: Sherlock Holmes

Abelard Giza

 

Pokój gry: Psychiatryk

Bartosz Obuchowicz

 

Pokój gry: Psychiatryk

Andrzej Wrona

 

Pokój gry: Sherlock Holmes

Dawid Myśliwiec
(Naukowy Bełkot)

Pokój gry: Sherlock Holmes

TEAM BUILDING ONLINE
(Integracja online- 24 osoby)

W 4 pokojach escape room

O akcji

W naszej akcji możesz wesprzeć Wielką Orkiestrę biorąc udział w grze Live Cam Escape. Możesz wylicytować udział w grze online z udziałem znanej osoby. Dołączy ona do rozgrywki jako gracz i wesprze Twoją drużynę w rozwiązywaniu zagadek.

To niepowtarzalna szansa, żeby wybrać się do escape roomu ze znaną osobistością!

Zwycięzca będzie mógł zaprosić od 1 do 3 osób (w zależności od konkretnej aukcji) do wspólnej gry online przewidzianej na maksymalnie 60 minut. Oczywiście, jak to w escape roomie, celem jest jak najszybsze rozwiązanie tajemnicy pokoju 🙂 Gry odbędą się w dogodnym dla gwiazdy i zwycięzcy akcji terminie do końca marca 2021.

Co to jest Live Cam Escape?

Live Cam Escape to zupełna nowość na światowym rynku escape roomów. Daje możliwość zagrania w fizycznym pokoju zagadek bez ruszania się z domu. Gracze dołączają do gry przez Internet i wspólnie z mistrzem gry obecnym w stacjonarnym pokoju ruszają na przygodę.

Pomysł powstał wiosną 2020 r., kiedy musieliśmy zamknąć nasze pokoje po raz pierwszy. Szybko okazało się, że na całym świecie nie brakuje entuzjastów escape roomów, którzy chętnie zagrają u nas online. Przekonaliśmy się, że ta formuła to nie tylko substytut osobistej wizyty w pokoju, ale też możliwość odwiedzenia miejsc, do których nigdy sami byśmy nie dotarli i zagrania w scenariusze w innych krajach. Sami jako twórcy chętnie korzystamy w tego rozwiązania i wciąż ulepszamy nasze pokoje!

PARTNERZY

FAQ

Na czym polega gra “Live Cam Escape Room”?

Nasze gry pozwalają zagrać w fizycznym pokoju zagadek nie ruszając się z domu. U nas masz możliwość odwiedzenia prawdziwych escape roomów przetestowanych przez tysiące grup w formie stacjonarnej. Razem ze swoją drużyną będziesz widział wszystko to, co obecny na miejscu Mistrz Gry. Będziecie wspólnie rozwiązywać zagadki, odkrywać tajne przejścia i wypełniać powierzone misje. Czasami będzie to odnalezienie królewskich klejnotów, kiedy indziej ożywienie potwora Frankensteina czy ucieczka z więzienia. Możesz zagrać z dowolnego miejsca na świecie!

A czym w ogóle jest escape room?

Escape room to rozrywka, w której odwiedzasz specjalnie przygotowane pomieszczenie pełne scenografii i rekwizytów w określonej tematyce. W pokoju znajduje się mnóstwo zagadek, często spójnych z fabułą gry, których rozwiązanie doprowadza do finału: wypełnienia misji, odnalezienia przedmiotu lub umownej “ucieczki” z pokoju. To fantastyczna i popularna rozrywka dla kilkuosobowych grup w każdym wieku.

Co będzie potrzebne do gry?

Będziesz potrzebował tylko urządzenia z dostępem do Internetu (komputera, tabletu lub telefonu). Gra będzie przeprowadzona na naszej autorskiej aplikacji lub na Zoomie w formie wideokonferencji. Po 2020 chyba dla większości z nas spotkania online są na porządku dziennym 🙂

Ile osób będzie mogło wziąć udział w wylicytowanej grze?

Zwycięzca aukcji będzie mógł zaprosić od jednej do trzech osoby do wspólnej gry, zależnie od konkretnej aukcji. Do drużyny dołączy też Gwiazda (lub Gwiazdy), a Wasza grupa będzie liczyła łącznie do pięciu osób. To rozsądna liczba uczestników w tym formacie gry.

Wasza strona jest po angielsku, w jakim języku będę grać?

Zwykle gramy po angielsku, ale WOŚP-owe gry będą prowadzone po polsku.

Czy w pokoju będą aktorzy?

Podczas gry w pokoju fizycznie znajdować będzie się jeden lub dwóch Mistrzów Gry, którzy będą wspomagać Twoją drużynę i wykonywać Wasze polecenia. Pozostali uczestnicy, czyli Ty, Twoi goście i Gwiazda, dołączą do gry online. Będziecie mogli widzieć się na ekranach swoich urządzeń.